Joana Aga

 • My name is joana
  I am very beautiful
  i love you
  i am 16 years
  my birthday is 14/07/1991
  I am from albania from Yzberisht
  My school is in kombinat

  15 Okt 2007, 09:58 Joana Aga
Diese Foren sind nicht mehr aktiv. Um eine neue Diskussion zu veröffentlichen, besuchen Sie bitte unser Vereinigte Staaten Forum.

Antworten

 • Ii's nice to hear from Yzberisht

  I am vey pleased to my birthplace name on internet.

  Xhoana mos noshta jemi komshinj ne lagje, a mundesh te me thuash ku e ke shtepine ne Yzberisht, te lutem me shkuraj ne kete addres email [email removed]

  Toni 25 Jan 2008, 09:22 - Verstoß melden
 • normal

  hola como estas soy alberto.quiero amigas

  alberto 25 Mär 2008, 08:49 - Verstoß melden
 • ciao joana

  Me te vertet je kaq e bukur mi?????

  grisilda 28 Apr 2008, 10:36 - Verstoß melden
 • hi fol shqip o katunar

  o albert bythe qir perse nuk flet ship on mut muti. talk alnain you mother f***er you pice of shit

  Shqitari 18 Jan 2009, 04:45 - Verstoß melden
 • photo

  Po ndonje foto te yzberishtit skeni fut ktu ?????????

  Dj Fori 02 Apr 2009, 02:59 - Verstoß melden
 • rusch

  aha bukure shume mut !

  porth 23 Apr 2009, 07:27 - Verstoß melden
 • rushi mutit

  ta cifsha bythen ne bythen edhe njere katunar muti o buthcihr rush i im kom po ta ci kurven te jot heide ciao lufu carr

  dummeskind-your mother it´s about her read it homi 23 Apr 2009, 07:33 - Verstoß melden
 • Sqarim

  Do t'ju terhiqja vendjen te gjithe atyre, qe duan informacion mbi Yzberishtin.

  Yzberishti ndodhet ne jug perendim te Tirane,me pnarome te mhanitshme, kur dielli lind ne nga Mali i dajtit.

  Yzberishti eshte krijuar pas fundit te luftes se dyte boterore, nga familje te ardhura nga zona te ndryshme te Shqiperise, por me shum jane nga jugu.
  Fillimisht ka qen kooperative e me pas u be ferme me nje nga pergjegjesit me te fanshem te asaj kohe te quajtur Nuam Lacka nje reformator i tmerrshem.
  Emrat me te permendur ne Yzbersisht dhe te nderua jane. Petref Nano ish kyretar keshilli ne kohen e komunizim, teper i nderua dhe duke mbrojtur asa kohe shum familje internimet fame keqe. Arjan Hoxha nje djale trim qe gjithe nje u kujdes per vendelindjen e tij dhe kur shteti i asaj kohe nuk fuksinote kerkush nuk mundet te prekete vajzat e shkolles ne vitet 1991 1992, fatekeqesisht u nda nga jeta nga nje dore kriminale.
  Riza Kananasi ish mesues i Biologjise dhe Kimise ne shkollen e Mesme, fatekeqesisht esht ndare nga jeta.
  Pika reference te perdoura nga nga banoret e vjter te Yzberisht jane. Shtepia e Xha Mukes, Peshorja,Fabrika e tullave.

  Nje nga ndertesat me te njohura esht i quajtur palli i Kosovarve, pasi nga vite 1970 fushat u permbytem kur dikur ndodjje nje mulli me uje dhe bashke me to dhe shtepite disa familjve nga kosova,qe jetonin se bashku, u vendosen ne pallete e reja dykatesh te asaj kohe.

  Mbiemrat e fiseve ne te njohur ne Yzberisht para vite 1990 jane.

  Shima,Bakalli,Bodlli,Pema,Hoxhallari,Hoxha,Bitri,Bella,Sula,Camaj,Dorzi,Avdillari,Ferra,Taka,Dedja,Aga,Bacelli,Caushi,Balliu,Nozlli,Shallaku.

  Tashme Yzberishti ka ndryshuar shum dhe shm familje kan ardhur pasi shembjes se komunizimit pasi ne vite diktatur ishte e pa mundur te regjistoheshe ne lagjje, ishte si te marresh sot vize per ne Amerike.

  Shprosoj se kam dhen informacion disi te mjaftushem,pasi historia e Yzberisht esht teper e gjate, madje per kete esht dhe nje fletore me shenime mbi Yzberisht dhe historine e saket, pasi une vete kam lindur pas mesit te viti 1970.

  Ju falenderoj te gjitheve per minutat qe keni shpenzuar per te lexuar kete infromacion dhe nese keni ndonje sygjerim mbi ket informacion mundet te tia bashke ngjtni, pasi une vet jam brezi i dyte qe kam lindur dhe rritur ne ket lagje.

  Zoti bekofte vendelindjem time.

  Amin

  Toni 17 Mai 2009, 11:19 - Verstoß melden
 • Busco a mi padre OSVALDO LEZCANO ACUÑA que vive en estados unidos

  hola, hace 20 anos que no se de mi papa, desde que tenia 21 dias de nacido.
  soy YAMILIS LEZCANO ACUÑA de cuba, y mi mama se llama GLORIA ESTER.
  por favor, para cualquier informacion pueden escribirme a: [email removed]

  YAMILIS LEZCANO ACUÑA 28 Mai 2009, 04:15 - Verstoß melden
 • YAMILIS

  SI BUSCAS A OSVALDO LEZCANO ACUÑA, ESTA EN EL CORREDOR DE LA MUERTE POR HABER MATADO Y VIOLADO A DOS MENORES.

  USA MARSHALL 01 Jun 2009, 12:37 - Verstoß melden
 • albanian or english

  Hi

  I don't understand what the hell are you takling in spnish or italian, but you can write english. I that most meksikam ARE lazy when it comes learning english but that not my problen if want replay talk engilsh or albanian. amico

  elton 01 Jun 2009, 12:38 - Verstoß melden
Diese Foren sind nicht mehr aktiv. Um eine neue Diskussion zu veröffentlichen, besuchen Sie bitte unser Vereinigte Staaten Forum.