Dokonywanie wyboru

Wybór odpowiedniej karty telefonicznej

Wybór karty telefonicznej na rozmowy międzynarodowe może być naprawdę trudny. Jest wiele rodzajów kart na rynku, a taryfy i warunki użytkowania są dosyć skomplikowane.

Jeśli miałeś kiedyś problem ze zrozumieniem swojego rachunku telefonicznego, fakt że karty telefoniczne są nieco skomplikowane nie powinien cię zaskoczyć. Nawet ludzie pracujący w telekomunikacji, miewają problemy w ocenie, która karta jest najkorzystniejsza dla danego kraju. Więc jakie szanse ma przeciętna osoba na dokonanie właściwego wyboru?

Chyba najlepszą radą, jaką możemy Ci dać jest wypróbowanie różnych kart, by sprawdzić, która najbardziej Ci odpowiada. Nie martw się, w najgorszym przypadku oszczędzisz przynajmniej 50% ceny normalnej rozmowy telefonicznej.

Zakup karty

W sklepach trudno uzyskać rzetelne informacje i dobre rady. Sprzedawca może polecić to, co akurat ma na zbyciu, nawet kartę złej jakości, której kredyt szybko się wyczerpuje, numer dostępu jest ciągle zajęty lub połączenia niemożliwe do zrealizowania. Wybierając kartę, weź pod uwagę:

Najważniejszą rzeczą, z której trzeba zdać sobie sprawę jest to, że nie zawsze najniższa stawka za minutę połączenia oznacza najkorzystniejszą kartę. Niektóre z kart, które sprzedajemy, mogą na pierwszy rzut oka nie oferować najniższej stawki, ale są za to zwolnione od wszelkich dodatkowych opłat, co odpowiada potrzebom większości naszych klientów.

Dlaczego to takie skomplikowane?

Problem wynika z tego, że wszyscy dostawcy tych usług kupują minuty w tej samej cenie, sprzedając je jednak w postaci kart chcą oferować jak najbardziej konkurencyjne ceny. Dlatego zamiast podać po prostu ceny za minutę połączenia, wprowadzają opłaty za połączenie z numerem dostępu lub za każdy dzień ważności karty, co pozwala im na obniżenie kosztu połączenia za minutę. Bez wdawania się w matematykę – oczywistym jest, że pobieranie opłaty za wykonanie każdego połączenia, podnosi koszt rozmowy za minutę, co nie ma znaczenia w przypadku, gdy wykonujesz długie rozmowy, ale tracisz dużo łącząc się często i na krótko.


www.justlanded.com © 2003-2020 Just Landed