Pożyczki i kredyty hipoteczne

Finansowanie Twojej nieruchomości w Szwajcarii

Kredyty hipoteczne w Szwajcarii są przyznawane głównie przez sektor bankowy, mimo że fundusze emerytalne i podmioty państwowe mogą również je udostępniać. Kredyty hipoteczne mogą być łatwo uzyskane przez cudzoziemców pod warunkiem, że spełniają podstawowe kryteria.

Kwota, którą otrzymasz będzie zależna od Twojej kondycji finansowej, jak również wartości nieruchomości, którą kupujesz. W Szwajcarii, obcokrajowcy mogą spodziewać się kredytów hipotecznych pokrywających od 60 do 80 procent wartości nieruchomości. Pożyczki bez poręczenia nie są dostępne, co oznacza, że kredytodawca weźmie pod uwagę wszelkie zobowiązania, jakie masz w Twoim kraju (kredyty, pożyczki, alimenty) i wymagać będzie potwierdzenia dochodów (pensji, emerytury, dochodów inwestycyjnych, choć nie wszystkie muszą zostać uznane).

Szwajcarskie kredyty hipoteczne są zawsze udzielane we frankach szwajcarskich. Czas oczekiwania może wynosić od 5 do 30 lat dla kredytów w wysokości do 80% wartości nieruchomości i 35 lat dla tych o wartości dochodzącej do 60%. Jednakże kredyt hipoteczny musi zostać zwrócony przez kredytobiorcę przed ukończeniem 70 roku życia.

Stopy procentowe wynoszą około 2,5% (2010), choć jest to zależne od typu kredytu hipotecznego. Być może łatwiej zorganizować Ci będzie kredyt hipoteczny w Twoim kraju, choć będzie wtedy musiał płacić prowizję od wymiany waluty. Ponadto, szwajcarskie stopy procentowe są jednymi z najniższych na świecie, więc może być korzystniejsze uzyskania kredytu w Szwajcarii, zwłaszcza, jeśli twój dochód będzie we frankach szwajcarskich.

Postaraj się uzyskać kilka różnych ofert (co najmniej trzy) przed wyborem banku lub firmy ubezpieczeniowej, ponieważ panująca w branży kredytowej konkurencja umożliwia znalezienie bardzo atrakcyjnej oferty.


www.justlanded.com © 2003-2021 Just Landed