Import samochodu

Jak sprowadzić samochód do Szwajcarii?

Jeśli jesteś właścicielem samochodu krócej niż sześć miesięcy, a chcesz zaimportować go do Szwajcarii, musisz zapłacić należne cło przewozowe. Jeśli jesteś właścicielem samochodu dłużej niż sześć miesięcy, nie musisz płacić cła przewozowego.

Import samochodu do Szwajcarii zaleca się w głównym punkcie kontroli granicznej. Mniejsze graniczne punkty nie zawsze są w stanie zapewnić przewóz samochodu, chyba że wcześniej byli powiadomieni.

Na początek musisz skontaktować się z urzędem celnym. Oni sporządzają sprawozdanie, które należy przedłożyć do kontroli technicznej. Należy również przedłożyć dokumentację potwierdzającą wartość samochodu i jego kraj pochodzenia. Możesz również zostać poproszony o przedstawienie zaświadczenia o zgodności danych.

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu krócej niż 6 miesięcy, powinieneś uregulować 4 podatki :

Jeśli chcesz zaimportować samochód, którego właścicielem jesteś przez ponad sześć miesięcy, będzie on uznany za część rzeczy osobistych. Aby uniknąć płacenia opłat celnych przewozowych orazu VAT-u, musisz wypełnić formularz wniosku o zezwolenie na transportruchomych pojazdów. Będziesz mógł prowadzić samochód z zagranicznymi tablicami przez jeden rok. W tym czasie, nie będzie Ci wolno go sprzedać, wydzierżawić lub wypożyczyć.

Miesiąc po zaimportowaniu samochodu, Urząd Rejestracji Silnikowej wyśle pismo informujace, że po roku samochód będzie musiał przejść urzędową kontroli pojazdów silnikowych na terenie Twojegp kantonu zamieszkania. Jeśli chcesz uzyskać szwajcarską tablicę rejestracyjną, samochód musi przejść tę samą kontrolę.

Zwolnienie z cła i Vat-u

Poniższe przypadki uprawniają do zwolnienia z cła przewozowego i Vat-u:


www.justlanded.com © 2003-2020 Just Landed