nadmierne pocenie sie.

 • --------------------------------------------------------------------------------
  tak jak w temacie,mam dosc duzy problem z poceniem sie. wystarczy, ze zrobie
  pare pompek, przysiadow czy przebiegne parenascie metrow i jestem caly mokry!
  w dodatku nie poce sie w 'normalnych' miejscach tylko w dolnej partii plecow
  i w okolicach posladkow co dodatkowo mnie krepuje kiedy moje ubranie robi sie
  mokre..
  czekam na pomoc, z gory dziekuje!!
  ps. zrobilem badania tarczycy i wszystko w normie.

  11 Jan 2005, 09:46 Anonymous
These Forums are no longer active. To post a new discussion, please visit our new Germany Forums.

Replies

 • Nadmiernego pocenia koniec

  Witam was kochani
  Mam świetną, dla tutaj zebranych, nowinę. Chciałabym się podzielić z wami doświadczeniem w walce z łączącą nas dolegliwością, jakże niezrozumianą przez całą resztę, jaką jest hiperydroza, czyli nadmierne pocenie. Sama odwiedzałam wcześniej to i temu podobne miejsca wielokrotnie by znaleźć rozwiązanie dla swojego problemu. Otóż dziś pojawiam się tu nie po radę od was, a dla was. Miałam już dość ironicznych uśmieszków na twarzach dermatologów, którzy lekkim duchem odpowiadali: taka Pani uroda, gdy pytałam o moją nadpotliwość. Jednak ja kupowałam i testowałam kolejne środki na tą przypadłość, jak choćby antidral, etiaxil, antyhydral, pudroderm, stoppot a nawet takie, których jedynie skutkiem ubocznym było powstrzymywanie pocenia, jak ditropan, choć były one mocnymi lekami na inne dolegliwości. Napary, kropelki i sole – materiał na książkę i spory wkład do budżetu firm farmaceutycznych. Czy warto było? Choć wtedy nie, to docelowo tak, gdyż przez eliminację nieskutecznych specyfików znalazłam rozwiązanie. Drogo, choć warto.
  Moja przypadłość wiązała się także z przykrym zapachem i stąd moja determinacja w szukaniu rozwiązania. Obserwowałam, jak moja dolegliwość rzutuje na inne ważne moje sprawy. Zaczęłam się izolować, a to pogłębiało strach przed powrotem. Postawiłam sobie cel priorytetowy – eliminacja pocenia i odzyskanie pewności siebie. Teraz albo nigdy. Cel w tym przypadku uświęcał środki, a nie było ich mało. Jednak w końcu odnalazłam środek, który mi pomógł i był nim chlorek glinu. Środek niestety niedostępny w Polsce ze względu na zakazany składnik w nim się znajdujący. Jest on także niestety nietani, lecz reasumując moje wydatki na pozostałe, nieskuteczne superśrodki, jako jedyny jest naprawdę wart swojej ceny.
  Choć dolegliwość ta jest wywoływana przez indywidualne powody, ważne jest by w walce odnaleźć przyczynę i to ją najpierw wyeliminować. Generalnie powszechne picie kawy powoduje wypłukiwanie z organizmu magnez, którego niedobór wzmaga nadpotliwość. Podobna jest zależność jeśli chodzi o tłuste i pikantne posiłki. Dbajcie o dietę i niedajcie organizmowi powodu do wypłukiwania z nas toksyn, poprzez pocenie właśnie. Pyzatym „w zdrowym ciele ...”.
  Podaję linka do leku, który mi wpełni pomógł:
  http://www.allegro.pl/item101532912_nadmiernego_pocenia_koniec_chlorek_glinu_3_tyg_.html
  Stosowałam go zgodnie z zaleceniami właściciela aukcji. Ulgę poczułam już po pierwszym tygodniu conocnego stosowania. Wiązało się to ze zmniejszeniem częstotliwości stosowania co 2, następnie, 3 dni. Gdy przypadłość wraca musimy powrócić do adekwatnej częstotliwości. W tym momencie stosuję raz na tydzień i jest świetnie, po raz pierwszy ucieszyła mnie wiosna. Do tej pory mnie przerażała. Nie macie pojęcia jak się aktualnie czuję i naprawdę ciężko mi to opisać. Od tej pory zaczęłam wierzyć w przychylność gwiazd i nie boję się powiedzieć, TO CUD.
  Ostrzegam przed „okrutnym pieczeniem” smarowanych miejsc przez pierwsze 3 noce. Trwać to będzie tylko 3 noce, jeśli nie będziecie drapać. Specyfik, jak tłumaczył mi sprzedawca, działa na zasadzie mechanicznego zatykania porów potowych kryształkami chlorku. Ważne jest więc wcieranie specyfiku, to następnie podrażnia skórę, która musi się dostosować i swędzieć. Mechanizm działania chlorku powoduje mechaniczne „zatykanie organizmu”, więc powoduje to, u mnie na szczęście nie, wzmożone pocenie tych miejsc w początkowej fazie stosowania. Reakcja organizmu na zmiany. Nie zapominajmy że pocenie jest naturalną reakcją organizmu na bodźce, które musimy minimalizować.
  Choć dużo, to jednak niewiele kosztuje sprawdzenie najpierw tego, co pomogło także mi. Bo ile jeszcze by trzeba było wydać, by docelowo wygrać lub polec w walce? Cierpliwość ma granice, inne dla każdego z nas.
  Pomyśl jak dużo stracisz nie korzystając z tej oferty teraz, jest to hasło sprzedawcy ze strony opisowej, ja podpisuję się pod nim dwoma rękoma jeśli chodzi o ten preparat. Cieszę się z internetu i możliwości podzielenia się wspólnymi doświadczeniami. Jednocześnie ubolewam nad osobami, którym nie dane jest korzystanie z tej formy pomocy. Wiem jedno, bez was by mi się nie udało wygrać tej walki. Dzięki wielkie za to że jesteście, choć lepiej by było dla nas wszystkich, gdyby nas nie było happy na takiego typu forum i by były one zbędne.
  Mam nadzieję że moje doświadczenie pomoże także wam. Pamiętajcie, że nie ma problemu nie do rozwiązania. Liczy się samozaparcie i umiejętność wyciągania wniosków, przy jednoczesnym eliminowaniu wadliwych metod. Każdy ma prawo do leczenia się samemu, więc nie ulegajcie autorytetom lekarskim, oni też się mylą i niekoniecznie rozumieją powagę problemu. To jest moje życie i eliminuję z niego to co mnie ogranicza. Każdy ma prawo do życia w pełni, choć może wybrać drogę poprzez akceptację tego co myśli, że zmienić się nie da, a zmienić da się wszystko. Pytanie o koszty i straty ze zmian. Bo czy na zmianę wszystkich elementów, odbiegających od naszej wizji, mamy czas i czy jest niezbędna każda zmiana?
  Pozdrawiam was kochani suchutko i życzę samozaparcia oraz chęci uważnej nauki na czyjś błędach, bo nie na to mamy tutaj dany czas, by do wszystkiego musieć dojść samemu, a jedynie by tworzyć swoje wizje eliminując przeszkody, które ktoś już napotkał. Ważne by umieć dostrzec sposób pokonywania przeszkód przez innych.
  Apeluję także o pojawienie się tu, także po osiągnięciu celu, by pomóc innym, po to w końcu są takie fora, by wspólnie tworzyć nasz wszystkich świat, z którego wpełni chcemy i mamy prawo korzystać WSZYSCY
  TOLERANCJA – aaa, tu cię mam !!! mam taką nadzieję
  Pozdrawiam stąd, gdzie miło i przyjemnie, bo stworzone własnymi siłami i zgodnie z własną wizją. Szczęście to satysfakcja, dostrzegłam to dopiero w tym momencie, dzięki wam za to także, thx.
  „Ważne jest czy kogoś kochasz, Ważne jest czy kochasz siebie,
  Ważne jest czy mówisz prawdę, czy nikt nie płacze przez Ciebie”
  Tylko się STARAJ, a już wygrałeś, bo:
  What doesn't kill you make you stonger

  piszcie, chętnie pomogę w wolnej chwili, na ile będę mogła
  na pewno odpiszę
  Za niewykorzystane szansy wińmy tylko siebie. Lepiej zrobić i żałować, niż żałować że się nie zrobiło, mawiał mój dziadek. Najgorsze, że się pamięta te niewykorzystane szanse, mawiał, widząc skutki posunięć i alternatywnej drogi, gdyby z okazji się skorzystało. Czy błędów? Okaże się później. Bo choć tak bardzo lubimy obwiniać innych, to nigdy nie zgubmy celu dla którego podjęliśmy wysiłek. Którego postęp w rozwiązywaniu oceńmy sami, analizując na bieżąco własne posunięcia. Gdy coś nie sprawia nam przyjemności to poświęćmy najmniej jak to możliwe czasu na jego rozwiązanie, by było go więcej dla przyjemniejszych aspektów życia. Bo każdego z nas doba ma tylko 24 h.
  CHCIEJCIE SOBIE POMÓC, INACZEJ NIE BĘDZIE TO MOŻLIWE
  Ps. Użytkownik: krysti24, od którego kupiłam chlorek, posiada na innych swoich aukcjach różne opcje wagowe, więc zwróćcie na to uwagę, gdy będziecie pewni już zakupu, może uda się wam zrobić zakup bardziej optymalny. Różne są przecież powierzchnie potencjalnych miejsc na ciele, które będziemy smarować. Pamiętajcie, że kuracja trwać musi min 3 tyg, po przerwaniu cyklu w tym okresie następuje nawrót.
  Ps.2 przepraszam za filozoficzne lub pseudo wywody, ale gdy podejmuję się wypowiedzi, gdy mam coś do powiedzenia staram się by i forma była estetyczna. Mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe, choć nawet gdyby tak było, nie mam na to wpływu. Nawet jeden przypadek udzielenia pomocy komukolwiek moją wypowiedzią, usprawiedliwi znudzenie pozostałych. Rozwiązania znajdują tylko ci, którzy dostrzegają problem i naprawdę chcą go rozwiązać i gdy na chęciach się nie kończy.
  Nie zatracajmy dobra drzemiącego w każdym z nas i nie pozbawiajmy go innych, którzy się nim dzielą, a przez to dobro mnożą. Pomagajcie sobie i innym, obiecajcie mi to. Inaczej mój czas i trud poszedł na marne, choć wierzę że tak nie jest. Jak nie wiesz jak pomóc to NIE SZKODŻ.
  Całuski dobrzy ludzie, tylko bezinteresowny uśmiech i będzie lepiej, choćby tylko, a może aż w waszym otoczeniu.

  Pa pa J głowa do góry, na pewno będzie dobrze, lub chociaż / aż lepiej, uwierzcie
  Asikusikusik

  Anonymous 03 May 2006, 07:09 - Report
 • HELLO

  Hello,

  I am Patrick Goghu. Nationality Sierra Leone. I lost my father years back. He died druring the political crisis in my country. My late father was one of the directors under President Tejan Kabbah's government. I am presently in Abidjan cote d'ivoire since past six months.

  It is my desire to write from my heart hoping that you will not betray me. My father diverted some huge some of money which he deposited with a security company in Abidjan in favour of his foreign partner when he was alive,in fact, in a brief introdution. All the informations will be given to you when i hear from you.

  The amount is us$ 20.5million dollars. Now i am seeking for a trusted person who will stand as my late father's foreign partner to receive this money into his/her account for onward investment. I have decieded to give you 15% of the total sum for your kind assistance.It is inheritace and last hope.

  Show your interest and we proceed on the next step of action. Thanks for your mutual co-operation. I expect to hear from you soonest response.

  For further details email me:
  Or call me on +22508428480

  Patrick Goghu

  Anonymous 31 May 2006, 04:08 - Report
 • Hello

  Czy ktos zna stezenie chlorku glinu w preparacie Etiaxil? Bo ten preparat na allegro jest dostepny w opcji 20 lub nawet 30% !!!
  Pozdro

  Anonymous 22 Jul 2006, 09:13 - Report
 • Nadmierne pocenie

  Pomóżcie!mam 15 lat i problem z nadmiernym poceniem się.Wszystko zaczyna się gdy ide do szkoły niezależnie od tego czy jest mi za gorąco czy nie pod pachami pojawiają się bezwonne mokre plamy. Gdy jestem w domu nie mam z tym problemu więc nie wiem jaka jest przyczyna mojego pocenia się.Stosuje dobrego antyperspirantu: Lady speed stick, ale on nie pomaga.Pomóżcie prosze.

  Anonymous 20 Sep 2006, 06:43 - Report
 • chlorek glinu

  Witam seredecznie

  Mój nick z allegro to bumerang24h, niestety są na nim osoby niechętne mi i nie mogę za pośrednictwem allegro sprzedawac chlorku glinu, ale pomoge wam gdy zamówicie chlorek 20% do całego ciała lub 30% do dłoni i stóp na maila - 70 zł łacznie z wysyłką - płacicie u listonosza, podaję adres

  Pozdrawiam

  bumerang24h 19 Jan 2008, 02:27 - Report
 • cuti

  Cuti yo cuti no cuti en cuti tien cuti do cuti un cuti co cuti no

  ????? 03 Jul 2008, 05:38 - Report
 • pocenie sie

  witam ja mam problem z poceniem sie :/ pod pachami z pleców splywa mi pot ciurkiem i bardzo sie wstydze jak mam mokra plame na bluze pomozcie mi wybrac jakis specyfik ale tez nie za drogi a skuteczny

  aska 27 Jul 2008, 10:48 - Report
 • malenstwo

  Witam!
  mam 17 mam problem.. nie ubieram sie grubo ..nie jestem otyła..ale mam straszne uderzenia gorąca...co powoduje straszne pocenie i kłopotliwe ślady na ubraniach.. dbam o higienie, używam różnego rodzaju antyperspirantów ale nic to nie pomaga znika tylko brzydki zapach..nie wiem co mam zrobić żeby pozbyć się śladów potu..proszę o pomoc..z góry dziękuje

  malenstwo 07 Sep 2008, 09:04 - Report
 • :/

  Cześć też mam 15 i mam taki sam problem jak ty czy znalazłaś już coś aby to zwalczyć? Odpisz prosze!

  K......a 24 Feb 2009, 06:49 - Report
 • PROSZE O POMOC !!!

  hej.! mam 15lat ..i mam ogromny kłopot- pocę się.. jest to bez zapochowe.. pocenie pojawia sie pod pachami.. i to tylko w szkole, w domu tego nie mam. wiem, ze zwykly antypekpirant nie pomoze.. czuje sie z tym strasznie iż nie moge zakladac wielu bluzek.. bo odrazu są mokre plamy
  jeżeli ktoś ma pomysł mi pomuc to bylabym strasznie wdzieczna !! moj mail : PISZNIE ! ;(

  Magda 08 Mar 2009, 02:20 - Report
 • ONAI7

  hej ; ) mam podobny problem ..
  mam 18 lat , gdy mialam 14 lat zaczęłam się pocić strsznie do teraz .. nosiłam tylko czarne bluzki lub zawsze miałam bluzę która nie przemoknie ;(.
  kiedyś stosowałam Antidral (w aptece 13 zł ) używałam go codziennie RANO przed szkołą .. i NIE pomagał .. nie dawno zaczełam czytać różne fora na temat pocenia się .. ANTODRAL używa się na noc a rano zmywa się go wodą z mydłem i nie stosuje juz nic na skurę .. ja od 2 dni tak robię i jak narazie nie mialam plamek .. wiadomo że poci się każdy po Antidralu też możesz sie mokro poczuć ale plam nie zauważyłam ZADNYCH .. i bluzka suchutka ;D .. wiec polecam ANTIDRAL .. na noc a rano zmyć ; *

  Xddddddddd 02 Apr 2009, 10:32 - Report
 • plamy pod pachami

  ja tez mialam taki sam problem, zaczelam jednak uzywac etiaxil, pomaga, lecz gdy uzyje go kilka razy pod rzad mam straszne oparzenia pod pachami, stosuje sie go na noc a rano zmywa, tylko ze czasem nie moge sie dotkac pod pacha! strasznie boli. Zaczelam stosowac go jak najrzadziej, dwa razy w tyg. teraz nawet juz sie tak nie robi. polecam, pomaga ale cholernie piecze

  pati 09 Apr 2009, 05:08 - Report
 • Masz jedno życie - wiedz

  Zwalczyłam ten problem w zeszłym roku. Używałam antidralu na noc pod pachy i na dłonie. Na początku trochę szczypie, ale da się znieść. Poza tym właściwie chodzi tu o zmiany w psychice. Powiedziałam sobie, że jestem za ładna, za kochana, żeby to mnie zniszczyło. żeby mnie ograniczało. chcę korzystać z życia, rwać je jak świeże czereśnie. Radzę Wam, Kochani, wiem, co przeżywacie, ale nie dajcie się zdominować przez ten problem. Jest on do zwalczenia.

  'Choc czasem brak Ci tchu, pewności jakby mniej, nie zatrzymuj się - Masz jedno życie, wiedz'

  Ja nie chcę leżąc na łożu śmierci powiedzieć, że żałuję czegokolwiek. A tyle już zmarnowałam 'szans' przez pocenie się. Nigdy więcej.

  Koralinkaaa 15 May 2009, 09:02 - Report
These Forums are no longer active. To post a new discussion, please visit our new Germany Forums.