niemieckie obywatelstwo przez pochodzenie

 • wszystko o zasadach uznawania i nadawania niemieckiego obywatelstwa na www.sozpol.eu

  11 Maj 2007, 03:06 SozPol
Te fora są już nie aktywne. Żeby umieszczać nową dyskusję, odwiedzają nasz nowy Niemcy Forums.

Odpowiedzi

 • dokumenty do uzyskania paszportu

  Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskanie niemieckiego paszportu. STADTANGERICHKEIt już mam. Co dalej???????

  limakki 10 Gru 2008, 08:52 - Zgłoś nadużycie
 • akie dokumenty są niezbędne do uzyskanie niemieckiego paszportu.

  To co masz to sie nazywa Staatsangehörigkeitsausweis. Zeby dostac paszport niemiecki musisz zlozyc wniosek w najblizszym konsulacie niemieckim, z reguly rozpatrywanie wniosku trwa jakies 3 miesiace, dostajesz od urzednika wyznaczona date od kiedy paszport bedzie do odbioru.

  Maria 19 Gru 2008, 12:09 - Zgłoś nadużycie
 • obywatelstwo niemieckie

  moja mama wlasnie uzyskala obywatelstwo niemieckie, ja jestem jej corko urodzona w 1981 czy nalezy mi sie obywatelstwo?

  iwona 09 Sty 2009, 01:51 - Zgłoś nadużycie
 • pochodzenie

  mam pytanie jak długo się czeka na potwierdzenie obywatelstwa niemieckiego

  jola 17 Lut 2009, 04:27 - Zgłoś nadużycie
 • STADTANGERICHKEIt

  a dalej by wypadal zeby obywatel znal poprawnie "swoj" jezyk

  krzys 28 Lut 2009, 08:06 - Zgłoś nadużycie
 • po mężu

  mąż ma obywatelstwo niemieckie.mieszkamy w polsce czy w takim układzie moge sie ubiegać o pochodzenie? jak to wygląda?

  jusi 01 Mar 2009, 12:37 - Zgłoś nadużycie
 • Wypedzeni czy oszukani?

  pochodzenie niemieckie nie dla wszystkich jest dostepne .Dwóch braci jeden urodzony w 31 grudnia 1975 dostaje ,drugi 01 stycznia 1976 nie jest juz Niemcem .To jest prawo ? który tuman i matoł pisze takie prawo ,albo nie mozesz mieć pochodzenia po kolonistach niemieckich z Galizien bo co jakiemus dupkowi sie tak widziało i co tyle gada sie teraz o wypedzeniach Niemcó a tych z Galizien to co poprosili o wyjazd czy ich wyrzucili czy jak tam wypedzili co na to Erika Steinbach albo po matce to juz nie jestes Niemcem no ludzie co za prawo !!!!!!!!!!!!!!!!

  gość 20 Mar 2009, 10:39 - Zgłoś nadużycie
 • Galizien -zapomniani Niemcy

  Galizien kolonie niemieckie zostały za Josef II załozone w latach 1780-tych na prawie magdeburskim /niemieckim/ i do 1939 roku zyli w nich Niemcy . Jak chcesz pochodzenie po przodkach to nie dostaniesz ,bo jakiś matoł wymyslił ,że przyjmuje się ,że ci Niemcy zamieszkiwali w IIRP i sa juz uważani za 'Polaków" z urzędu aco jest idiotyczne najbardziej ,że taki "Polak" nigdy nie miał w rodzinie prawdziwego Polaka .

  Helmut 22 Mar 2009, 08:36 - Zgłoś nadużycie
 • Oszukani

  Gosc z rocznika 75 naturalnie otrzyma obywatelstwo,ten z rocznika 76 rowniez.Natomiast ktos z rocznika 74 nie kolego.

  Andreas 15 Kwi 2009, 08:58 - Zgłoś nadużycie
 • Oszukani

  Zapomnialem dodac ze dzieje sie tak tylko wtedy gdy ktos ubiega sie o obywatelstwo ze strony matki,po ojcu nie ma problema...happyTo sa ustalenia Mniejszosci Niemieckiej i Niemieckiego Rzadu sprzed bodajze 10 lat

  Andreas 15 Kwi 2009, 09:01 - Zgłoś nadużycie
 • ...

  Teraz okolo 3 lat,kiedys 6 miesiecy

  Andreas 15 Kwi 2009, 09:02 - Zgłoś nadużycie
 • oszukani

  Ja mam w ogóle śmieszną sytuacje w roku 1990 nadano mi obywatelstwo niemieckie a teraz okazuje się że mi je odebrano.I co ja mam zrobić w tej sytuacji bo to to już jest jakiś precedens.Zawsze mi się wydawało że raz nadanego obywatelstwa nie można cofnąć ,chyba że są jakieś rażące podstawy do tego ale u mnie takich nie było.Nawet mnie pisemnie o tym nie poinformowano.

  mimi 04 Maj 2009, 08:13 - Zgłoś nadużycie
 • Kolonie niemieckie w Galicji

  Herrn Helmut,

  Otoz Niemcy z niemieckich kolonii w Galicji (Annaberg czy Felizentahl) mieli wiecej prawdziwych Polakow w rodzinach niz to sie Panu moze zdawac. I maja do dzis. Wystarczy sie wybrac do Rzeszy czy Osterreich by sie o tym przekonac. Ich potomkowie zyja razem w Kanadzie, Amerykach i Australii. Listy przesiedlencze sa najlepszym dowodem jak wielu Polakow przez powiazania rodzinne zostalo przesiedlonych razem z Niemcami. Teraz juz wiemy dlaczego niektorzy Niemcy wygladaja dzis tak slowiansko a nawet mowia ladna polszczyzna. Mysle ze 200 OOO polskich dzieci z Litzmanstadt tez zrobilo dobra robote.
  Grusse
  Sigismund

  Sigismund 15 Maj 2009, 09:08 - Zgłoś nadużycie
 • Niemieckie pochodzenie z Galizien

  Myślę ,że mamy do czynienia z rasizmem w sprawie pochodzenia niemieckiego ,decyduje kalendarz urodzenia a nie niemieckość , po matce Niemce nie dostaniesz --a niby to dlaczego kobieta Niemka ma gorsze geny ? W koloniach niemieckich w Galizien wschodnie Lemberg tam skąd moi są Niemcy było niewiele Polaków w małzeństwach z niemieckimi mieszkańcami , te Polaki wyjechali do Niemiec maja papiery ale to było dawno temu . Wielu potomków po niemieckich przodkach czystych Niemcach zyje w Polsce i im sie takim prawem rasistowskim zamyka droge do starania sie o papiery niemieckie bo data urodzenia na przeszkodzie , bo tereny koloni w II Polsce miedzy 1914-1939 , bo po matce . W takim razie nie widzę sensu walki Steinbach o wypedzonych bo skoro kobieta jest nic do pochodzenia to znaczy prawo jest chore i należy je zmienić skoro jakies matoły takie prawo napisali!!!!

  Helmut 20 Maj 2009, 12:04 - Zgłoś nadużycie
 • j/w

  Steinbach gada o wypedzeniach Niemców na cały swiat ale co z tego wynika skoro wypędzeni a w szczególnosci ich dzieci potomkowie mają problemy takie własnie z pochodzeniem po matce przykładowo czy z kolonii niemieckich z Galizien robione przez niemiecki rząd . Ktos powie takie jest prawo -zgoda ale złe prawo trzeba zmienic na lepsze i sprawiedliwsze i kto bedzie udowodnic mógł pochodzenie to skorzysta z tego prawa .

  helmut 20 Maj 2009, 04:06 - Zgłoś nadużycie
 • alles

  zgadzam sie z Helmutem on ma racja

  max 27 Maj 2009, 10:56 - Zgłoś nadużycie
 • Niemieckie pochodzenie

  U mnie cała rodzina dostała obywatelstwo niemieckie oprócz mnie jednego z całej mojej rodziny bo urodziłem się w 1973r a brat urodził się 1975 i dostał to skandal i dyskryminacja dlaczego tak jest

  Robert 05 Cze 2009, 11:14 - Zgłoś nadużycie
 • odp.na pochodzenie niemieckie

  http://www.breslau.diplo.de/Vertretung/breslau/pl/04/Feststellung__der__Staatsangehoerigkeit/Feststellung__Seite.html

  Breslau 16 Cze 2009, 10:28 - Zgłoś nadużycie
 • Breslau czy Wrocław

  Świat  Niemiecka prasa: problem, "od kiedy Wrocław jest za granicą"

  Bundestag

  Rząd RFN przyjął stanowisko, że każdy Niemiec, który urodził się przed 2 sierpnia 1945 roku na terenach Rzeszy na wschód od Odry i Nysy nie jest uznawany w danych meldunkowych za osobę urodzoną za granicą - informuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".
  Według gazety "to oznacza tyle, że każdy, kto przyszedł na świat po tej dacie (czyli zakończeniu konferencji koalicji antyhitlerowskiej w Poczdamie) na wspomnianych terenach uchodzi za urodzonego za granicą".

  Gazeta powołuje się na pismo niemieckiego MSW z 19 marca, dotyczące danych meldunkowych na temat miejsca urodzenia. Dokument został uzgodniony z Urzędem Kanclerskim, MSZ, ministerstwem finansów oraz Związkiem Wypędzonych (BdV). Wytyczne rozesłano do resortów spraw wewnętrznych w krajach związkowych.

  Pismo ma związek ze sprawą zeszłorocznych protestów BdV, przeciwko błędnym danym dotyczącym kraju urodzenia osób pochodzących z dawnych terenów wschodnich III Rzeszy.

  W trakcie procedury nadawania nowych numerów identyfikacji podatkowej mieszkańcom RFN władze meldunkowe uznawały Polskę, Czechy bądź Rosję za kraj urodzenia osób przymusowo wysiedlonych po II wojnie światowej. Władze tłumaczyły, że przyczyną zamieszania są stare rejestry meldunkowe z czasów dawnej NRD, w których miejsce urodzenia określano na podstawie granic po 1945 roku.

  Marcowe pismo MSW ma stanowić wykładnię dla urzędów meldunkowych.

  "FAZ" zwraca uwagę, że przez kilkadziesiąt lat w praktyce RFN i orzecznictwie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego przyjmowano założenie, że państwo niemieckie istnieje dalej w granicach uznawanych w 1937 roku; do czasu traktatowego uregulowania dawne wschodnie tereny Rzeszy opisywano nawet jako obszary pod administracją polską lub sowiecką. Tak działo się również po powstaniu dwóch państw niemieckich RFN i NRD w 1949 roku oraz zawarciu układów wschodnich w 1970 roku między RFN a ZSRR oraz RFN a PRL.

  - Federalny Trybunał Konstytucyjny zdecydował wreszcie, że Rzesza Niemiecka istnieje nadal, posiada zdolność prawną, ale państwo jako całość nie jest zdolne do działania. RFN była, zdaniem Karlsruhe (siedziba Trybunału) "państwem identycznym z Rzeszą Niemiecką, jednak biorąc pod uwagę wymiar terytorialny - częściowo identycznym" - pisze "FAZ".

  Jak dodaje, to zmieniło się dopiero wraz z układem 2+4 z 1990 roku oraz traktatem granicznym Polski i Niemiec. Uznano, że terytorialna suwerenność nad terenami wschodnimi (Rzeszy) przeszła na Polskę względnie Związek Radziecki - wyjaśnia dziennik.

  rudi 17 Cze 2009, 04:06 - Zgłoś nadużycie
 • niemieckie parodie

  Pani Steinbach a urodzony po 2 sierpnia 1945 na wschód od Odry i Nysy już nie jest Niemcem .Dobre sobie 1 był Niemcem rano sie budzi 2 i juz nie jest Niemcem - ot technika

  rudi 17 Cze 2009, 04:11 - Zgłoś nadużycie
 • pochodzenie

  moja mama urodzila sie w niemieckiej rodzinie w 1933, ja urodzilam sie w Polsce w 1959 roku, od wielu lat pragne potwierdzic swoje pochodzenie gdyz pomimo obywatelstwa polskiego czuje sie Niemka, skomplikowana sytuacja rodzinna nie pozwalala mi na zrealizowanie mojego marzenia wczesniej, kilka lat temu wyjechalam do Canady jednak caly czas mysle o legalnym potwierdzeniu mojego pochodzenia i zamiedzkaniu w kraju moich przodkow, posiadam orginaly dokumentow rodzinnych w jezyku niemieckim, jakie kroki powinnam podjac? moze ktos mi podpowie , pozdrawiam

  Gertruda 20 Cze 2009, 05:21 - Zgłoś nadużycie
 • koleje losu

  kiedy po zakonczeniu dzialan wojennych w 1945 roku moj dziadek ( obywatel Rzeszy - wrocil z obozu ktorego byl wiezniem poniewaz narazil sie wladzy) wrocil do rodzinnego Gdanska otrzymal od owczesnych wladz nakaz opuszczenia Polski
  duzo by mowic na temat jego exsodusu - grupa ludzi idacych w strone portu i ... zolnierze (sowieccy czy polscy ??? nie wiem) strzelajacy im w plecy
  mojego dziadka ocalilo to , ze byl bardzo slaby po przebytym w obozie tyfusie i upadl na chwile przed strzelanina
  nie wszyscy mieli tyle szczescie co moj dzidek,
  jestesmy potomkami tych ludzi , ktorzy placili zyciem za nasistowska polityke ktorej nie wszyscy byli zwolennikami, to jest bardzo smutne

  Gertruda 20 Cze 2009, 07:51 - Zgłoś nadużycie
 • dokumenty do uzyskania paszportu

  Lerne zuerst richtig die deutsche Sprache! So etwas wie "STADTANGERICHKEI" gibt es nicht. "STAATSANGEHÖRIGKEIT"= pochodzi od "STAAT"=Panstwo i "ANGEHÖRIGKEIT"=Przynaleznisc.
  A slowo "STADT" znaczy - MIASTO! To teraz wiesz, co mam na mysli!

  Markus 21 Cze 2009, 09:08 - Zgłoś nadużycie
 • NIE ŻEBRAMY A MAMY DO POCHODZENIA PRAWO

  Szkoda że tak jest z tymi przepisami , pewnie juz nic sie nie zmieni .Widocznie tak musi być . Szkoda.

  zawiedziona 11 Lip 2009, 10:56 - Zgłoś nadużycie
 • Deutsche Kolonisten aus Galizien

  In dem Zufall der Herkunft aus den Gebieten nalezących vor II Weltkrieg in die Polnische Republik oder falls er stammt aus dieser Gebieten Vorfahren des, Wohnen bedingt in dem Zufall auf dieser Gebieten, geht aus der Gründung, dass in dem Tag 01.09.1939 des Jahrs eine Familie besaß eine polnische Bürgerschaft und nicht deutsch. Einem Gewinnen damals in dem Ziel eine deutsche Bürgerschaft gehören zu dokumentieren, dass ein Vater oder Großvater wurden eingeschaltet auf so genannt " deutsche Volkslistę".

  Eine Ausstellung die Sie Steinbach über die Deutscher soll mit dem Osten des Europas dieses Rezept umschwenken

  Gast 18 Lip 2009, 11:46 - Zgłoś nadużycie
Te fora są już nie aktywne. Żeby umieszczać nową dyskusję, odwiedzają nasz nowy Niemcy Forums.