Telefony komórkowe

Sieci i operatorzy komórkowi

Telefony komórkowe

 

Telefony komórkowe nazywa się w Niemczech Handys. Używanie telefonu komórkowego jest bardzo rozpowszechnione, choć nie aż tak bardzo jak w Finlandii czy we Włoszech. Niemcy kochają swoje komórki i często ich używają.

W Niemczech jest czterech głównych operatorów:

  • T-Mobil (D1, www.t-mobile.de ): Operator sieci komórkowej dawnego monopolu Deutsche Telekom.
  • Vodafone (D2, www.vodafone.de ): Dawny Mannesmann, sieć D2 została przejęta przez Vodafone i obecnie dosyć agresywnie próbuje wzmocnić swoją pozycję na rynku.
  • E-Plus ( www.eplus.de ): Określa się jako operator tanich usług, oferuje wiele planów taryfowych dla osób rzadko korzystających z telefonów komórkowych. Zasięg E-Net nie jest tak dobry jak D-Netu.
  • O2 ( www.o2online.de ): Najmłodszy operator na rynku O2, prowadzący agresywną kampanię marketingową, szybko zyskał udziały na rynku. Oferuje on jako jedyny usługę “twoja strefa‿, która pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych w cenie zwykłego połączenia miejscowego w odległości 500metrów od domu. Nawet jeśli to połączenie jest nieco droższe od rzeczywistej opłaty za połączenie z telefonu stacjonarnego, ta taryfa O2 może być atrakcyjna, jeśli nie chcesz zakładać telefonu stacjonarnego lub możesz pozwolić sobie tylko na jeden numer.

Niemieccy operatorzy działają w sieci GSM, więc twój telefon powinien bez problemu działać w Niemczech. W telefonach GSM, trzeba tylko sprawdzić czy nie ma on SIM locka (blokującego telefon dla kart innych operatorów), jeśli nie, potrzebujesz tylko nowej karty SIM, by korzystać z usług operatorów niemieckich ( bez roamingu).

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: