Poszukiwania

Jak znaleźć dom w Szwajcarii?

Poszukiwania

W Szwajcarii panuje niedobór na rynku mieszkaniowym, więc musisz zdawać sobie sprawę znalezienie Twojej wymarzonej nieruchomości zajmie Ci dużo czasu. Rozpocznij poszukiwanie jeszcze przed przyjazdem. Najlepiej najpierw wynająć lokal, którego kupno rozważasz.

Przed przyjazdem rozpocznij poszukiwania na stronach takich jak: http://www.homegate.ch  , http://www.immostreet.ch  czy http://www.immoscout24.ch . Są dostępne w wielu językach, w tym w angielskim i mają mnóstwo ogłoszeń.

Kiedy już jesteś w Szwajcarii rozejrzyj się za ogłoszeniami w lokalnych magazynach i gazetach, które oferują sekcję poświęconą reklamom nieruchomości, jak na przykład: La Tribune de Genève, Neue Zürcher Zeitung czy L'Hebdo. Jednakże ukazują się one tylko w lokalnym języku – francuski dla Genewy, niemiecki dla Zurychu.

Można również korzystać z pomocy agenta nieruchomościami, który zna rynek, zajmie się wszystkimi formalnościami i poradzić sobie z właścicielem za Ciebie. Immo Logic, firma zajmująca się obsługą nieruchomości w niektórych regionach Szwajcarii, oferuje szczegółową listę agentów nieruchomości  działających w każdym mieście we francuskojęzycznej części Szwajcarii.
Agenci nieruchomości zwykle pobierają opłatę rejestracyjną w wysokości 50 franków szwajcarskich, a następnie domagają się wypłąty pensji po zakończeniu umowy. Ich dokładny cennik powinien być określony (najlepiej na piśmie) przed podpisaniem umowy, gdyż będziesz zobowiązany do wywiązania się z tej umowy.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: