Szukanie mieszkania

Jak i gdzie mogą Państwo znaleźć mieszkanie?

Szukanie mieszkania

Podobnie jak trudno jest znaleźć pracę tak również dobre mieszkanie. Proszę, dlatego samemu nie szukać! W tym pomogą Państwu na pewno znajomi, przyjaciele i koledzy z pracy.

Pracę można szukać również przez Internet, jak i dać ogłoszenie do gazety. Jeżeli macie Państwo znajomych Austrii, to proszę im powiedzieć gdzie szukacie mieszkania i ile możecie na nie wydać.

Drobne ogłoszenia i poszukiwanie przez Internet

Dla większości szukanie w drobnych ogłoszeniach może być bardzo nudne. Proszę to sobie ułatwić! Można je czytać w miłej kawiarni. Przyjemne jest to, że są tam wszystkie gazety i nie trzeba ich ekstra kupować. W tych gazetach powinni Państwo szukać: Der Standard, Die Presse i Kurier. W piątki jest specjalne wydanie drobnych ogłoszeń.

Dodatkowo mogą Państwo kupić gazetę z drobnymi ogłoszeniami Bazar, w niej znajdują się również ogłoszenia w sprawie mebli i innych rzeczy do wyposażenia mieszkań. Do poszukiwania w Internecie polecamy Państwu następujące strony:

Strony internetowe Die Presse i Kleine Zeitung są jednym portalu www.dermarkt.at , gdzie można również przeszukać ogłoszenia o pracę.

Kontakty osobiste

O wszystko, co Państwa interesuje, zapytajcie najpierw swoich znajomych. Powiedzcie Państwo wszystkim znajomym, że szukacie mieszkania i podajcie swoje wymagania. Może się okazać, że znajomy znajomego akurat rezygnuje z mieszkania i będzie ono do wynajęcia, zanim to ogłoszenie trafi do gazety. Zobaczą Państwo, że dzięki osobistym kontaktom wszystko okaże się łatwiejsze.

Biuro nieruchomości

Przy przeglądaniu drobnych ogłoszeń często można natrafić na różnego rodzaju oferty mieszkaniowe. Chociaż są to głównie obiekty do sprzedania (mniej do wynajmu) to może się zdarzyć, że znajdziecie tam również coś dla siebie. Opłata za pośrednictwo wynosi najmniej jeden miesięczny czynsz. Jeżeli się Państwu nie spieszy, to można poszukać czegoś samemu i będzie to wtedy bez dodatkowych opłat.

Mieszkania zbiorowe

Wspólne mieszkania dla studentów są często jedyna drogą. Czasami w jednym mieszkaniu mieszka nawet 8 osób. Dawniej wiedeńskie mieszkania były bardzo duże, zajmowały nieraz całe piętro w kamienicy i było podzielone na dużo małych pokoi. Takie mieszkania można znaleźć na tablicy ogłoszeń przy uniwersytetach.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: