Zakwaterowanie studenckie

Jak otrzymać tanie zakwaterowanie studenckie?

Zakwaterowanie studenckie

Uzyskanie dobrego apartamentu nie jest takie proste, zwłaszcza dla studentów, którzy nie mają dużo pieniędzy. Mają oni jednak kilka opcji. Niektóre są dofinansowywane i mogą okazać się całkiem tanie. Jeśli jesteś zainteresowany takim zakwaterowaniem, rozpocznij poszukiwania jak najszybciej.

Mieszkania studenckie

Studenci mają możliwość ubiegania się o mieszkanie w umiarkowanej cenie przez organizację studencką non-profit (SWS). Umeblowane apartamenty w starszych budynkach mogą być wynajęte od SWS na okres jednego roku. Ten okres może być jednak wydłużony.

Studenci są zobowiązani do okazywania aktualnych wyników ze studiów (lub dowodu przyjęcia dla pierwszorocznych), jak i sytuacji zarobkowej swojej i swoich rodziców.

Mieszkania komunalne

Umowa o najem mieszkań komunalnych może być na czas określony bądź nieokreślony.

Następujące typy umowy o najem są dostępne:

  • Jedna osoba wchodzi w umowę najmu, a inne wprowadzają jako wspólokatorzy.Wada: Jeśli osoba, która prowadziła negocjacje w sprawie umowy opuści mieszkanie, umowa o najem może nie być przeniesiona na innego lokatora i każdy może być zmuszony do przeprowadzki..
  • Wszyscy lokatorzy mieszkania podpisują umowy najmu, a tym samym na równi przysługują im równe prawa ochrony. Jeśli jeden wspólokator opuści mieszkanie, to warunki umowy najmu nie ulegają zmianie dla reszty grupy. Studenci powinni jednak mieć pewność, że prawa osoby wyprowadzającej się są przekazywane na pozostałych najemców.
  • Oddzielne umowy o najem na poszczególne pokoje, które są podpisywane z właścicielem przez poszczególnych lokatorów.

Bursy studenckie

We wszystkich miastach z uniwersytetem występują bursy studenckie ( Studentenheime), które są zbudowane i zarządzane przez rozmaite stowarzyszenia, fundacje i korporacje publiczne.

Ważne: Studenci muszą się zarejestrować w bursie na semestr przed rozpoczęciem studiów na uniwersytecie.

Weź pod uwagę: Związek studentów austriackich (ÖH) ( Österreichische Hochschülerschaft) Twojego Uniwersytetu zapewnia informacje o apartamentach umieszczonych w tej sekcji.

Tablice ogłoszeń: Zwróć uwagę na tablice ogłoszeń (Schwarze Bretter) na uniwersytetach i wielu instytucjach. Często są grubo zapełnione ogłoszeniami o dosepnych mieszkaniach i nie tylko. Jednakże, większość ogłoszeń to oferty pojedynczych pokojów w mieszkaniach dzielonych.

Przydatne linki:

http://www.oeh.ac.at/oeh 

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: