Wprowadzenie

Jak przygotować ogłoszenie w sprawie mieszkania

Wprowadzenie

Jeżeli mają Państwo trochę czasu, to w Austrii można znaleźć dobre zakwaterowanie o przystępnej cenie. W przewodniku po mieszkaniach można znaleźć istotne wskazówki.

Austriacki rynek mieszkań jest bardzo dobrze rozwinięty; jest dużo ogłoszeń dużych obiektów, od starych domów z „charakterem” do całkiem nowych, oraz komfortowych mieszkań. Po pierwsze jest dobrze wiedzieć, gdzie chciałoby się mieszkać. Centra miast są często przepełnione, drogie i głośne. Na obrzeżach miast są tańsze mieszkania i życie, jest się również bliżej natury i można też bardzo szybko dojechać do centrum autobusem, czy też pociągiem. Ceny mieszkań są bardzo zróżnicowane w zależności od położenia i dzielnicy, w której się znajduje. Jeżeli udają się Państwo na spacer w jednej części miasta, to łatwo można stwierdzić, jaka to jest dzielnica. Czy są zaparkowane luksusowe samochody na ulicach? Czy widzi się stare, zużyte? Proszę zapoznać się z dzielnicą i zastanowić się , czy chcieliby tutaj Państwo mieszkać? Później proszę sprawdzić możliwości jak szybko można by było środkami komunikacji miejskiej [autobus, metro, tramwaj] dojechać do swojego miejsca pracy,uniwersytetu,czy centrum miasta.

Dużo studentów mieszka w mieszkaniach zbiorowych, które są często duże i tam można znaleźć wolny pokój. Proszę wykorzystać tą możliwość jako tymczasowe zakwaterowanie, aż znajdą Państwo w spokoju wymarzone mieszkanie.

Koszty życia w Austrii

Austria jest droga,to jest niestety prawda. Tutaj żyje się wprawdzie taniej niż w Szwajcarii czy w Szwecji, ale drożej niż w Hiszpanii czy we Włoszech. Na wsi jest wszystko tańsze, zaczynając od benzyny przez jedzenie, aż do mieszkań czy domów. Wprawdzie są większe szanse w miastach na znalezienie pracy (szczególnie w Wiedniu).Na życie na przyzwoitym poziomie trzeba liczyć ok.1400 € miesięcznie na osobę. Na dwie osoby trzeba jeszcze trochę doliczyć. Ceny mieszkań zaczynają się od ok.400 € miesięcznie za czynsz bez wody, prądu i gazu.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: