Umowy

Na co trzeba zwrócić uwagę zanim podpiszecie umowę

Umowy

Znaleźli Państwo właśnie super mieszkanie i powinni teraz podpisać umowę. Ale czy rozumiecie wszystkie detale? Proszę się nie bać, jeżeli zwrócicie uwagę na kilka ważnych punktów to nic nie pójdzie na bakier.

Normalną umowę zawiera się na trzy lata. Powinniście się Państwo pokazać z jak najlepszej strony, jako osoby godne zaufania, które nie zalęgają z czynszem, oraz nie zaniedbują mieszkania. Zanim wynajmiecie mieszkanie i zawrzecie umowę powinniście wiedzieć, czy wszystko jest w porządku. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni, co do warunków umowy, to pokażcie ją w celu sprawdzenia np. przyjacielowi lub skontaktujcie się z fachowcem ( www.mietervereinigung.at ). Porada fachowca nie kosztuje dużo, a będziecie Państwo spać spokojnie.

W Austrii, kaucja w wysokości trzech miesięcznych czynszy jest normą.

Czasami zdarza się, że kaucja jest zatrzymywana, w niektórych przypadkach jest to nielegalne.

Niekiedy ludzie płacą, tzw. rekompensatę, w zamian za niższy czynsz. Koniecznie trzeba udokumentować standard mieszkania. Proszę zrobić przede wszystkim kilka zdjęć. One pomogłyby później Państwu, na wypadek, gdyby właściciel mieszkania chciał od Państwa wyłudzić pieniądze na koszty jego renowacji.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: