Jak nie zamienić świetnej randki w koszmar?

Kto płaci na randce?

Jak nie zamienić świetnej randki w koszmar?

Czy kiedykolwiek miałeś/aś wspaniałą randkę, która okazała się klapą, kiedy kelner przyniósł rachunek?

NIEZRĘCZNA sytuacja?

Moment płacenia rachunku może mieć wpływ na przyszłe, lub ich brak, relacje z osobą z randki. Jak rozwiązać kwestię płatności w sposób nie pozostawiający „niesmaku"?

Kto powinien zapłacić za rachunek?

Problem, kto płaci za rachunek jest głównie kwestią kultury i uprzejmości.

Istnieją kultury, w którym niedpouszczalne jest pozwolić kobiecie uregulować rachunek. W innych kulturach normalne jest, że każdy płaci za siebie.

Mam szczęście (lub nieszczęście) być Holenderką, więc osobiście mogę zawsze stwierdzić: „Skoro jestem Holenderką, chciałbym się zachowywać według kultury holenderskiej, gdzie zwykle mężczyzna płaci". Takie podejście zawsze działało i jest według mnie bardzo uczciwe (ale przypominam, jestem Holenderką).

Co zrobić, by nie zamienić udanej randki w katastrofę wraz z pojawieniem się rachunku ?

Ureguluj rachunek, zanim pojawi się na stole.

Po prostu krótko po zakończeniu deser pod byle pretekstem odejdź od stołu i ureguluj dyskretnie rachunek z kelnerem. W ten sposób problem zostanie rozwiązany bez potrzeby dalszej dyskusji.

Jednym ze sposobów uniknięcia niezręcznej sytuacji pod koniec randki jest rozwiązanie kwestii pieniędzy przed spotkaniem . Jeśli jesteś mężczyzną, który nie chce, by kobieta płaciła rachunek, powiedz jej jasno, że chcesz zaprosić ją na kolację. Od osoby, kto zaprasza, oczekuje się, że ureguluje rachunek.

Jeśli jesteś kobietą, która chce zapłacić za swoją część lub całość rachunku, wyraź to podczas rozmowy, gdzie pójść na randce. Możesz powiedzieć: „Chciałabym pójść z Tobą, ale tylko jeśli pozwolisz mi zapłacić (lub zapłacić połowę rachunku)". (Uwaga: Powiedz to w miły sposób, ton głosu jest ważny). W ten sposób stawiasz sprawę jasno.

Kwestią uprzejmości jest nie wybranie najdroższej restauracji lub najdroższych rzeczy z menu, kiedy zostałaś zaproszona na randkę.

Rozmawiałem z wieloma ludźmi na temat „kto powinien zapłacić za rachunek", i choć czasy i zwyczaje randek uległy zmianie, nadal jest prawdą, że

Podstawowa zasada dla mężczyzn:

Badź przygotowany na uregulowanie rachunku, chyba że ona preferuje inne rozwiązanie

Podstawowa zasada dla kobiet:

Kiedy jesteś zaproszona na randkę, możesz oczekiwać, że on zapłaci. Bądź rozsądna w wyborze potraw i... miej ze sobą kartę kredytową (na wypadek ranki z facetem, który nie przeczytał tego artykułu).

This article has been submitted by Trea tijmens

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: