Ogłoszenia drobne

Duży wybór – duża konkurencja

Ogłoszenia drobne

Ogłoszenia zawierające informacje o dostępnych wolnych mieszkaniach można znaleźć w wielu lokalnych gazetach, zwłaszcza w wydaniach środowych i weekendowych.

Możesz znaleźć te oferty w Kleinanzeigen/Petites annonces (dział z ogłoszeniami drobnymi). Zajrzyj do Immobilienteil/Immeuble (nieruchomości). Znajdziesz tam Vermietungen/Louage – mieszkania do wynajęcia oraz Wohnangebote/A vendre – mieszkania na sprzedaż. W niektórych miastach znajdziesz darmowe gazety z ogłoszeniami mieszkaniowymi. Tablice z ofertami możesz znaleźć również w supermarketach, kościołach i konsulatach.

Wiele gazet publikuje ogłoszenia na swoich stronach internetowych, zanim pojawią się one w druku – bycie na bieżąco online może zapewnić nam przewagę niezbędną do zdobycia najlepszych lokali. Polecamy strony poświęcone wyłącznie ofertom mieszkaniowym, jak np.: www.homegate.ch  czy www.wgzimmer.ch  (przeznaczona dla osób zainteresowanych współnajmem mieszkań).

Jeśli anons zawiera numer telefonu, powinieneś zadzwonić jak tylko wcześnie się da (od 7.30 rano, jeśli ogłoszenie nie podaje konkretnej godziny), żeby umówić się na spotkanie. Weź pod uwagę, iż na niektóre oferty jest niemal sto odpowiedzi telefonicznych. Właściciele czasem sumują oferty i później robią spotkania wspólne z kandydatami.

Kiedy ogłoszenie zawiera szyfr (Chiffre), należy wysłać list do gazety, powołując się na numer Chiffre, który jest następnie przesyłany do ogłoszeniodawcy. To wymaga oczywiście więcej pracy, niż zwykła rozmowa telefoniczna, ale z tego powodu będzie się rywalizować z mniejszą ilością ludzi, więc może to być warte wysiłku.

Anonsy mogą być publikowane przez właścieli lokali, agentów nieruchomości czy przez wyprowadzających się najemców szukających kogoś na swoje miejsce zanim upłynie okres wypowiedzenia (sprawdź naszą sekcję o umowach). Ktoś odchodzący z mieszkania zwykle załączy Nachmieter gesucht w ogłoszeniu. Te oferty wiążą się z uniknięciem opłat dla agenta nieruchomości. Pamiętaj, że opuszczający najemca może zaproponować nabycie części umeblowania i sprzęt kuchenny ( Abstand). Abstand może być dobra aleternatywą wobec konieczności robienia samemu zakupów, jeśli jest wycenione rozsądnie

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: