Licencjonowanie Biznesu

Licencjonowanie biznesowej aktywności

Licencjonowanie Biznesu

Z reguły, specjalne licencje biznesowe nie są wymagane pod warunkiem, że osoba prywatna zdobyła wymagane pozowolenia na pracę i stały pobyt.

Rejestracja firmy w Rejestrze Handlowym automatycznie skutkuje wydaniem certyfikatu z ogólnym zezwoleniem na prowadzenie działalności. W niektórych szczególnych sektorach, w tym bankowości, ubezpieczeniach, transporcie, usługach i agencjach zatrudnienia, wymagane jest specjalne pozwolenie.

Dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą związaną ze sprzedażą alkoholu i wyrobów tytoniowych, lub rozkręceniem biznesu w branży hazardowej, jak np. kasyno, specjalne pozwolenia są wymagane przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej. Często są to dokumenty potwierdzające wcześniejsze doświadczenia (np. prowadzenie baru). Inne działania, które wymagają licencji to hotelarstwo, prowadzenie restauracje, zawody lekarzy, dentystów, farmaceutów i adwokatów. W przypadku działalności gospodarczej wymagającej pozwolenia, zazwyczaj jego uzyskanie trwa około tygodnia.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: