Kafejki internetowe

Jak korzystać z Internetu bez dostępu w domu

Kafejki internetowe

Jeśli nie masz dostępu do komputera w domu lub w pracy, to kawiarenki internetowe są rozwiązaniem dla Ciebie. Na ogół nie są zbyt drogie i można je łatwo znaleźć, zwłaszcza w centrach miast.

Kawiarenki internetowe, które stały się tak popularne, że wiele sklepów i centrów handlowych przygotowało punkty z siecią wifi dla swoich klientów. Jednak najlepszym miejscem, zarówno pod względem prędkości, jak i ceny wydają się być większe kafejki internetowe (więcej niż 20 komputerów), które koncentrują się na zapewnieniu wyłącznie dostępu do komputera i Internetu.

Kawiarnie kosztują około jednego, półtora franka szwajcarskiego za godzinę. Nawet jeśli skończysz korzystać z komputera wcześniej, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy za pozostały Ci czas dostępu do komputera, czy Internetu. Jeśli zamierzasz być online przez dłuższą chwilę, to byłoby wskazane wykupić specjalny dostęp. Umożliwia on korzystanie z sieci przez 5-10 godzin i zmniejsza ogólny koszt za godzinę. Często oferuje również dodatkowe korzyści, jak naliczanie minutowe.

Opłaty na ogół tylko daje dostęp do komputera i Internetu. Prawie wszystko co może prowadzić dodatkową opłatą: drukowanie, skanowanie, a nawet kopiowanie plików do iz dyskietki. Niektóre większe kawiarnie zaczęły rozliczeń dodatkowo za prawo do korzystania z arkusza kalkulacyjnego lub słowo programów do obróbki (np. Microsoft Excel lub Word).

Te opłaty zawierają jednak tylko dostęp do komputera i Internetu, za dodatkowe usługi zwykle trzeba płacić. Tak więc dopłacisz za drukowanie, skanowanie, a nawet czasem za kopiowanie np. z i na dyskietkę. Niektóre większe kafejki zaczynają też żądać dodatkowej opłaty za udostępnienie takich programów jak Microsoft Excel i Word.
Uwaga: Kafejki internetowe są łatwym celem dla złodziei I kieszonkowców, zwłaszcza w centrum dużych miast. Lepiej nie spuszczaj oka z cennych rzeczy.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: