Wprowadzenie

Szwajcarski rynek telekomunikacyjny

Wprowadzenie

Szwajcarska telekomunikacja to kolejne potwierdzenie niezawodności tego kraju – telefony zawsze działają! Poza tym, w niemal każdym gospodarstwie domowym można znaleźć telefon stacjonarny, jest on o wiele tańszy niż komórki.

Do 1998 r. szwajcarski rynek był zdominowany przez PTT Telecom, obecnie Swisscom. Wraz z liberalizacją rynku telekomunikacyjnego, możesz teraz wybierać pośród szerokiego zakresu dalekobieżnych operatorów. Dodatkowo, większość z 240 operatorów telewizji kablowej w Szwajcarii oferuje połączenia telefoniczne i Internet.

Główną różnicą między operatorami telekomunikacyjnymi a operatorami telewizji kablowej jest to, że korzystają one z różnych rodzajów infrastruktur sieciowych. Podczas gdy Swisscom i inni operatorzy telekomunikacyjni wykorzystują sieć kabli telefonicznych do oferowania swoich usług, operatorzy telewizji kablowej używają potężnych sieci składających się z włókien i kabli koncentrycznych. Dlatego najszybszy dostęp do Internetu jest zazwyczaj oferowane przez operatorów telewizji kablowej.

Dobra wiadomość jest taka, że teraz możesz wybierać spośród wielu rodzajów połączeń telefonicznych i internetowych w zależności od regionu. Oto niektórzy z dostawców:

Jeśli nie wiesz, kto jest Twoim operatorem telewizji kablowej, sprawdź to na https://www.suissedigital.ch .

Uzyskanie linii telefonicznej to prosty proces, a usługi Swisscom i jego konkurentów są zazwyczaj doskonałe.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: