Użytkowanie

Karty międzynarodowe typu prepaid

Użytkowanie

Karta do rozmów międzynarodowych jest łatwa w użyciu, jak tylko zrozumiesz jej działanie. Potrzebujesz prawidłowego numeru dostępu i kodu PIN.

Karty telefoniczne mogą się trochę różnić między sobą, ale wszystkie działają na zastępujących zasadach. Aby wykonać połączenie należy:

1. Wybrać numer dostępu. 2. Wprowadzić swój numer PIN. 3. Wybrać numer docelowy.

Niektóre karty mają opcję pozwalającą na wybór języka obsługi, inne zawierają menu umożliwiające inne usługi. Istnieją na przykład karty, które pozwalają na identyfikację numeru, dzięki czemu dzwoniąc tylko do domu nie musisz za każdym razem ponownie wprowadzać numeru PIN.

Numery dostępu

Są dwa rodzaje numerów dostępu:

  • Miejscowy numer dostępu: Płacisz jak za rozmowę miejscową ( telefonu domowego, komórkowego, czy publicznego). Opłata za połączenie międzynarodowe ściągana z twojej karty. Ilość minut do wykorzystania jest taka sama z telefonu stacjonarnego jak z komórkowego.
  • Darmowy numer dostępu : Nie płacisz za połączenie miejscowe. Opłata za nie i za połączenie międzynarodowe ściągana jest z twojej karty. Korzystanie z darmowego numeru dostępu oznacza, że płacisz nieco więcej za minutę połączenia.

 Minuty do wykorzystania

Niektóre karty informują Cię o sumie pozostałej na rozmowy po wprowadzeniu numeru PIN, wszystkie zaś informują Cię o tym po wprowadzeniu numeru docelowego ile minut pozostało na rozmowę. Ceny połączeń (tym samym ilość minut do wykorzystania) zależą od kraju, do którego dzwonisz.

 Wybieranie numeru docelowego

Po wybraniu numeru docelowego zaczyna się połączenie. Trwa to trochę dłużej niż w bezpośredniej rozmowie telefonicznej (zwłaszcza z komórki), więc poczekaj kilka sekund.

 Wybieranie kolejnego numeru

Wszystkie karty pozwalają na wykonanie kolejnej rozmowy z innym numerem, bez konieczności rozłączania się i ponownego wprowadzania numeru PIN. Każda karta zawiera odpowiednie instrukcje.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: