Telefony komórkowe

Operatorzy telefonii komórkowej w Szwajcarii

Telefony komórkowe

Szwajcaria ma jeden z najwyższych wskaźników zasięgu telefonii komórkowej w Europie. Telefony komórkowe są teraz częścią życia codziennego.

Oto trzech głównych dostawców rywalizujących na rynku telefonii komórkowej w Szwajcarii:

  •  Swisscom: Dostawca telefonii komórkowej, dawniej PTT Telecom, oferuje swoje usługi od 1993. Wciąż ma najlepszy zasięg sieci w Szwajcarii, ale również najdroższe stawki.
  •  Salt (ex Orange): Wszedł na rynek w 1998. Możliwość podłączenia się do sieci nie jest tak dobra jak w Swisscom.
  •  Sunrise: Założona w 1998 roku. Oferuje konkurencyjne ceny dostępu do sieci, ale sieć może być ograniczona w odległych rejonach kraju.

Istnieją także inni dostawców, które korzystają z sieci powyżej wymienionych usługodawców, oferujący usługi po bardzo korzystnych cenach. Te firmy to m.in.: M-Budget Mobile, Coop Mobile, yallo, Mobilezone itd.

yallo oferuje super tani telefon wywołuje na całym świecie (nie tylko w Europie).Połączenia międzynarodowe są tańsze niż połączenia w Szwajcarii - chyba żezrobisz yallo na wezwanie yallo po niskiej cenie. Zajrzyj na www.yallo.ch , aby sprawdzić obecne stawki.

Dostępne są również aparaty na kartę, ale Twoje dane kontaktowe będą zarejestrowane, ponieważ wszystkie telefony podlegają obowiązkowej rejestracji w Szwajcarii.
Szwajcaria działa w sieci GSM. Dla Europejczyków i wielu innych krajach, oznacza to, że obecny telefon prawdopodobnie będzie działać w Szwajcarii. Jeżeli przyjeżdżasz z Ameryki Północnej lub części Azji, prawdopodobnie masz telefon CDMA, które może nie działać.

Aby używać telefonu GSM z nową kartą szwajcarską SIM, trzeba sprawdzić, czy telefon jest odblokowany (niektóre telefony mają Simlocka, na przykład wiele telefonów Salt). Jeśli telefon nie ma simlocka, nowa karta SIM będzie działać od razu.
Telefony komórkowe zarejestrowane w Szwajcarii mają własne numery kierunkowym. Kiedyś był to kod 086, teraz jest to 076, 078 lub 079 w zależności od dostawcy.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: