Instrukcja obsługi

Tak wykorzystuje się międzynarodową Prepaid-kartę

Instrukcja obsługi

Użycie międzynarodowej Prepaid-karty telefonicznej jest proste. Ostatecznie potrzeba tylko poprawnie wybrać numer telefonu i numer PIN.

Chociaż są małe różnice między Prepaid-kartami, to wszystkie karty mają następująca instrukcje obsługi:

  1. Proszę wybrać numer
  2. Proszę podać numer PIN karty
  3. Proszę wybrać międzynarodowy numer połączenia

Przy niektórych kartach mogą Państwo wybrać język obsługi- przy innych otrzymać dodatkowe usługi.

Przykładowo można włączyć usługę „numer telefonu- rozpoznanie”. Jeżeli korzystają Państwo ze swojego telefonu stacjonarnego, to karta zostaje automatycznie rozpoznana, tak, że nie jest konieczne podawanie numeru PIN przy każdej rozmowie telefonicznej.

Wybór numeru

Wszystkie Prepaid-karty oferują jedną, bądź dwie z poniższych możliwości:

  • Lokalnie wybrane numery:, jeżeli wybierze się poprzez lokalny numer, to płaci się jak za lolalną rozmowę (stacjonarną, komórkową lub centrali telefonicznej). Koszty za międzynarodowe połączenia przejmuje oferujący kartę. Przy lokalnie wybieranych numerach, otrzymują Państwo zawsze taka sama liczbę minut- niezależnie od aparatu (stacjonarnego, komórkowego, czy tez centrali).
  • Darmowe wybrane numery: przez darmowe wybrane numery nie płaci się lokalnej opłaty za połączenia. Opłaty za minutę połączenia (w niektórych krajach) są wyższe niż przy lokalnie wybranych numerach.

Pieniądze na koncie i rozmowy na minute

Przy niektórych kartach otrzymuje się po podaniu PIN-u odpowiedź o pozostałych pieniądzach na koncie, ale wszystkie karty informują o pozostałych minutach. Ponieważ są różnice za minutę rozmowy pomiędzy niektórymi krajami, zmienia się czas połączeń.

Wybór połączenia

Po wybraniu numeru docelowego następuje połączenie. Przy użyciu niektórych kart może to trwać nieco dłużej niż przy normalnym połączeniu (przede wszystkim przy telefonowaniu na telefon komórkowy), tak, że trzeba czekać parę sekund.

Wybór powtórzenia i następne telefony

Przy wszystkich kartach można powtórzyć wybieranie i po zakończeniu rozmowy wybrać kolejny numer. Nie muszą Państwo podawać przy każdym następnym połączeniu od nowa numeru PIN.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: