Podłączenie telefonu stacjonarnego

Jak zamówić podłączenie telefonu?

Podłączenie telefonu stacjonarnego

Czasami może minąć pewien okres czasu zanim zostanie zainstalowany Państwu telefon stacjonarny. Najprostszą drogą wydaje się być odwiedzenie sklepu Telekom Austria, lub wypełnienie zlecenia na stronie internetowej. Istnieją jednak inne możliwości.

Na stronie internetowej firmy Telekom Austria www.telekom.at  można zamówić podłączenie telefonu. Załatwienie tej sprawy możliwe jest także na poczcie, gdzie firma Telekom ma swoje punkty obsługi, ponieważ kiedyś należała do tej firmy. Podłączenie następuje bardzo szybko, ponieważ z reguły wszystkie mieszkania wyposażone są już w kabel sieciowy. Jedynym problemem przy podpięciu może być Państwa decyzja, gdyż od razu trzeba się zdecydować, do jakich celów chcecie Państwo wykorzystać to łącze, a mianowicie czy to ma być telefon, Voice, czy internet?

Jeżeli chcą Państwo przy tym troszkę zaoszczędzić mają Państwo do wyboru odpowiednie pakiety.

  • Priorytetowy umożliwia kombinacje telefonu stacjonarnego oraz dostępu do Internetu, do tego można jeszcze dołączyć telefon komórkowy w sieci ONE. Na pierwszy rzut oka pakiet ten nie jest zły, jednak nie można potem zmienić pakietu lub rozmawiać przez innego operatora, jakim jest call-by-call.
  • Inode proponuje przyłącz do Internetu przez łącze DSL oraz możliwość telefonowania przez VIP. Opłaty w tej taryfie SA bardzo niskie, ale w tej taryfie nadal nie można dzwonić przez innego operatora. Mimo to Inode wydaje się być całkiem rozsądnym rozwiązaniem.
  • Tele 2 i UTA są operatorami typu call-by-call. Używając telefonu stacjonarnego trzeba wybrać numer kierunkowy. Proszę jednak uważać, gdyż Państwa umowa dopuszcza też innych operatorów. Możliwość ta jest wykluczona, jeżeli zamówią Państwo automatyczne wybieranie numeru kierunkowego.

Przyłącz analogowy czy ISDN?

Wspaniałe czasy łącza ISDN już mamy z pewnością za sobą. Z łączem tym macie Państwo dodatkowe usługi, ale jednak płacicie za usługi, z których nie korzystacie. Abonament dla łącza ISDN jest wysoki i nie zawsze można go wyłączyć. Jedyna zaletą tego łącza, jest możliwość uzyskania dwóch numerów jednocześnie. Stare dobre czasy łącza analogowego już minęły i połączenia internetowe typu DSL biegną tymi samymi łączami. Abonament w zależności od operatora waha się około 15 euro miesięcznie.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: