Wybór

Wybieraja Państwo odpowiednią Prepaid-kartę

Wybór

Wybranie odpowiedniej Prepaid-karty okazuje się na pierwszy „rzut oka” nie łatwe, ale jest duży wybór kart i taryf kompleksowych.

Na wypadek, gdyby obawiali się Państwo wysokich rachunków za telefon stacjonarny, czy też komórkowy, zaskakująca będzie ilość dostępnych tanich kart. Sami zatrudnieni w branży produkującej Prepaid-karty mają problemy z wyborem „najlepszej” karty do określonej rozmowy telefonicznej. Ile jest nadziei dla nas, normalnych ludzi, że nasz wybór okaże się trafny?

Nasza najlepsza rada: Proszę wypróbować po prostu różne karty, aż znajdą Państwo tę, która będzie najbardziej korzystna. Dobra wiadomość:, Jeżeli wybrana przez Was karta nie okaże się tą najkorzystniejszą, to i tak w odróżnieniu od normalnego rachunku oszczędza się najmniej 50%.

Wybór Prepaid-karty

Niektóre sklepy posiadają mało informacji na temat oferowanych przez siebie kart i dlatego mogą udzielić mało rad. Często zdarza się, że otrzymują Państwo pierwszą lepsza kartę, która może oferować niekorzystne taryfy.

Przy wyborze Prepaid-karty powinno się zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Jaką dana karta oferuje cenę za minutę połączenia do krajów, do których chcieliby Państwo zadzwonić.
  • Częstotliwość rozmów. Niektóre karty mają jednorazową opłatę za połączenia. Przy krótkich rozmowach jest to wada, przy długich rozmowach- zaleta.
  • Jak dużo Państwo telefonują? Wszystkie karty maja ograniczony czas ważności (przeważnie 30-90 dni od pierwszej rozmowy). Niektóre karty mają dodatkowo niewielkie codzienne opłaty administracyjne, które wpływają na wartość kwoty na karcie. Najbardziej korzystne jest szybkie wykorzystanie takiej karty.

Proszę zwrócić uwagę na to, iż karta z najmniejszą opłata za minutę połączenia, nie musi być koniecznie najkorzystniejszą. Niektóre karty maja wyższą opłatę za minutę połączenia, ale nie ma dodatkowych kosztów jak np. opłata za połączenia, czy opłata administracyjna.

Dlaczego to jest tak skomplikowane?

Wszyscy oferujący karty kupują na międzynarodowych targach komunikacyjnych duże ilości połączeń minutowych- i wprowadzają podobne warunki połączeń. Równocześnie chcą oni wykazać najmniejsze opłaty na swoich kartach. Zamiast zaoferować po prostu stałą cenę za minutę rozmowy u wszystkich operatorów tych kart, to osoby oferujące je wprowadzają dodatkowe koszty jak np. opłata za połączenia, czy tez dzienny ryczałt. W ten sposób minuta połączenia wydaje się tania, ale do tej kwoty należy doliczyć wszystkie dodatkowe opłaty i jak się może okazać minuta rozmowy wcale nie będzie miała okazyjnej ceny.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: