UMTS-Internet

Najszybszy Internet podczas podróży

UMTS-Internet

UMTS to nowa technika stosowana w telefonach komórkowych, która osiąga prędkość porównywalną z łączem DSL (max. 2 Mb). Stosując kartę UMTS w laptopie można uzyskać dostęp do Internetu nie rezygnując jednocześnie z całkowitej mobilności.

Karta UMTS zapewnia elastyczność i dostęp do Internetu niezależnie od tego gdzie się Państwo znajdują. To znakomite rozwiązanie, jeżeli Państwo dużo podróżują po Austrii, lub, jeżeli nie mają Państwo dostępu do Internetu w domu.

Jedyna wadą UMTS to naturalnie wysokie koszty. Firma Vodafone oferuje kartę UMTS już za cenę 35 euro miesięcznie, ale mają Państwo wtedy ograniczony dostęp do danych - 5 GB. To rozwiązanie polecamy Państwu, jeżeli nie chcą Państwo korzystać z plików muzycznych lub ściągania filmów.

Zamiast karty UMTS można używać w tym celu komórki. Wystarczy ją tylko podłączyć do komputera i już mają Państwo dostęp do Internetu. Telefony z kartą UMTS oferują tą usługę bardzo tanio lub gratis, ponieważ wielu operatorów wspiera tą technologię. Z wbudowaną kartą UMTS w telefonie można robić wspaniałe zdjęcia lub kręcić filmy Video lub od razu rozsyłać przez komórkę, ( jeżeli macie Państwo na to tylko ochotę). Dobry zasięg sieci UMTS występuje tylko w wielkich miastach. Poza tymi strefami zalecane jest używanie urządzeń wyposażonych w GPRS, Edg lub GSM, ale przy tych urządzeniach maja Państwo znacznie wolniejsze połączenie. A więc bardzo ważne jest, aby podczas zakupu urządzenia wyposażonego w UMTS zapytać, czy w Państwa miejscowości łącze to będzie miało dobry zasięg.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: