Kafejki internetowe

Publiczny dostęp do sieci

Kafejki internetowe

Jeżeli nie mają Państwo komputera w domu, na pewno doskonałym rozwiązaniem będą kafejki internetowe gdzie można serfować i odebrać pocztę. Dostęp do Internetu znajdziecie także Państwo w wielu sklepach i lokalach.

Znalezienie kafejki internetowej nie stanowi w Austrii najmniejszego problemu. Specjalne kafejki internetowe nie są już tak popularne, ale w ich miejscu pojawiły się lokale Fast-food, oraz kawiarnie, które umożliwiają dostęp do Internetu. Starburks był pionierem w tej dziedzinie i wyposażył swoje kawiarnie w dostęp do Internetu. Specjalne sieci, oraz kod dostępu umożliwiają podpięcia laptopa. Jest jednak jeszcze wiele miejsc gdzie w typowy sposób można skorzystać z komputera PC. W dużych miastach stosuje się też klawiatury międzynarodowe, aby móc używać wszystkich znaków w danym języku. Ceny korzystania z Internetu wahają się od 2 do 5 euro za godzinę. Jeżeli odwiedzają Państwo częściej kafejkę internetową można ubiegać się o specjalny karnet, który znacznie obniży koszty.

Kafejki internetowe oferują dodatkowe usługi, jakimi są drukowanie, bądź skanowanie dokumentów. Swoje dane można nagrać na dyskietkę lub płytę CD, pracować nad tekstem, wydrukować lub rozesłać. Ceny dodatkowych usług są zazwyczaj dosyć wysokie.

Ostrzeżenie: Kafejki internetowe są ulubionym celem złodziei kieszonkowych. Proszę nie spuszczać z oczu wartościowych przedmiotów, jakimi są aparaty fotograficzne lub telefony komórkowe.

Dalsze czytanie

Czy ten artykuł pomoże?

Czy masz jakieś komentarze, aktualizacje lub pytania na ten temat? Zadaj je tutaj: